Uncategorized

Семінар «Офіційної сільськогосподарської дорадчої служби» в Щербанівській територіальній громаді

Полтавська обласна Громадська організація «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба» продовжує серію семінарів в рамках виконання Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, за напрямком «Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності».

9 серпня 2023 року фахівці Щербанівської громади на чолі зі сільським головою Ігорем Проциком стали активними учасниками зустрічі із дорадниками в галузі інформаційних технологій.

«Навчання і надання дорадчої допомоги сільськогосподарським товаровиробникам та сільському населенню з питань урегулювання відносин власності на землю й майна, ефективного їх використання» – тематика семінарів, яка була розкрита під час доповідей та обговорення експертами-дорадниками, науковцями кафедри інформаційних систем та технологій Полтавського державного аграрного університету на чолі із завідувачем кафедри, доцентом Юрієм Уткіним.

Фахівці громади були не лише активними учасниками семінару по впровадженню інформаційної системи Кадастр.ua для аудиту земельних ділянок різного призначення на території громади, але й вносили низку корисних пропозицій щодо розширення інструментарію платформи як зареєстровані користувачі.

У презентаційних матеріалах доповідей доцента Ігоря Слюсаря особлива увага приділялась особливостям застосування смарт технологій для колективного користування в смарт спеціалізаціях громад згідно їх стратегій розвитку.

У ході жвавої дискусії обговорювали питання інтерфейсу системи Кадастр.UA, форматів генерації документів про зареєстровані ділянки, доступу до реєстрів Держгеокадастру, впливу на нецільове використання ділянок, контролю за сплатою податків приватними власниками земельних ділянок, планування бюджету громади, аналітику і багато іншого.

Для фахівців відповідних категорій територіальних громад було надано відповіді та рекомендації експертами-дорадниками професоркою кафедри Оленою Копішинською із пропозицією організувати управлінські процеси громади на платформі єдиної системи «Універсал 9» та доцентом Володимиром Муравльовим, який окреслив можливості організації додаткових навчальних курсів для цільового навчання фахівців громад на базу університету.