Uncategorized

Семінар «Офіційної сільськогосподарської дорадчої служби» в Чорнухинській територіальній громаді

18 серпня 2023 року до Чорнухинської територіальної громади завітали експерти-дорадники Полтавської обласної Громадської організації «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба». В рамках виконання Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, за напрямком «Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності» провели черговий виїзний семінар.

Фахівці Чорнухинської територіальної громади стали активними учасниками зустрічі з дорадниками з питань застосування сучасних інформаційних систем та технологій, які спрямовані на вирішення ключових завдань діяльності громади.

«Навчання і надання дорадчої допомоги сільськогосподарським товаровиробникам та сільському населенню з питань урегулювання відносин власності на землю й майна, ефективного їх використання» – головна інтегрована тематика семінарів, які проводяться професіоналами на регулярній основі. Актуальні питання були висвітлені в тематичних доповідях експертів-дорадників, які представляють кафедру інформаційних систем та технологій Полтавського державного аграрного університету на чолі із завідувачем кафедри, доцентом Юрієм Уткіним.

Доповідь Юрія Уткіна про можливості застосування прикладної інформаційної системи Кадастр.ua для здійснення аудиту земельних ділянок різного призначення на території громади викликала значний інтерес фахівців різного профілю. Під час активної дискусії задавалися предметні питання і про інструментарій аудиту, і про зв’язок із державним реєстром землі, і про захист, збереження, оновлення, моніторинг даних в автоматизованому режимі. Представлені матеріали презентації базувалися на аналізі проблемних об’єктів безпосередньо на території Чорнухинської громади завдяки спеціальним інструментам зазначеної програми.

У матеріалах презентації доцента Ігоря Слюсаря була розкрита сутність та особливості застосування широкого спектру смарт технологій для вирішення поточних завдань, які є в кожній міській або селищній громаді, і пов’язані з обробкою значних обсягів оперативних даних. Доповідач продемонстрував приклади, які можуть бути включені до перспективних панів розвитку громади згідно їхніх стратегій.

Презентація Олени Копішинської, професорки кафедри інформаційних систем та технологій, присвячена створенню єдиного інформаційного простору на платформі сучасної ERP системи «Універсал 9». Доповідчка розповіла про можливості системи у розрізі ведння облку, персоналу, аналітики, бюджетуванню при управління різними департаментами громади та різними організаціями в її складі та підпорядкуванні, комунальних підприємствах.

Володимиром Муравльовим в рамках презентації можливостей Центру впровадження Індустрії 4.0 були окреслені перспективні плани й проєкти розвитку для громад, можливості організації додаткових курсів на базі університету по всім окресленим системам за вибором слухачів. Зустріч завершилася обміном думками, та обговоренням досягнень і перспективних планів громади.