Uncategorized

Семінар «Офіційної сільськогосподарської дорадчої служби» в Зіньківській територіальній громаді

Полтавська обласна Громадська організація «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба» провела виїзний семінар в рамках виконання Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, за напрямком «Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності».

17 серпня 2023 року фахівці Зіньківської міської територіальної громади Лубенського району стали активними учасниками зустрічі із експертами-дорадниками щодо застосування сучасних інформаційних систем та технологій для вирішення нагальних питань та інноваційної діяльності громади.

Комплексна тематика семінарів для громад під загальною назвою «Навчання і надання дорадчої допомоги сільськогосподарським товаровиробникам та сільському населенню з питань урегулювання відносин власності на землю й майна, ефективного їх використання» була всебічно розкрита у доповідях та під час дискусійної частини заходу експертами-дорадниками, які представляють кафедру інформаційних систем та технологій Полтавського державного аграрного університету на чолі із завідувачем кафедри, доцентом Юрієм Уткіним.

Про актуальні можливості застосування інформаційної системи Кадастр.ua для здійснення аудиту земельних ділянок різного призначення на території цієї великої громади йшлося в доповіді Юрія Уткіна. Представлена унікальна інформація викликала значний інтерес фахівців різного профілю, оскільки матеріали  презентації базувалися на аналізі стану документації окремих ділянок на території громади в середовищі зазначеної програми, наочно демонстрували проблемні ділянки обліку.

Чимало запитань стосувалися розумінню методів взаємодії системи Кадастр.UA та Публічною кадастровою картою України. Доповідач на чітких та зрозумілих прикладах показав суттєві відмінності двох різних систем, механізми отримання звітної документації після внесення даних по ділянках в Кадастр.UA.

Більш повне уявлення про інструментарій програми та економічні вигоди застосування системи Кадастр.UA вдалося сформулювати завдяки вдало дібраним прикладам, коротким кейсам.

У презентованих матеріалах доповіді доцента Ігоря Слюсаря особлива увага приділялась впровадженню популярних смарт-технологій для користування в смарт спеціалізаціях громад згідно їхніх стратегій розвитку.

Новітні смарт-технології були розглянуті всебічно і супроводжувалися всім зрозумілими прикладами. Обговорення презентації було жвавим та невимушеним, доповідач детально попрацював над прикладами та окремим наочним матеріалом.

З цікавістю заслухали масштабну доповідь Олени Копішинської, професорки кафедри, про створення єдиного інформаційного простору на платформі сучасної ERP.

Система «Універсал 9» зарекомендувала себе як повноцінна масштабна система управління і обліку виробничих процесів, ідеально підходить для поєднання на єдиній платформі діяльності всіх підрозділів міської ради управлінської діяльності міської районної ради.

На завершення семінару відбувся обмін думками, жваве обговорення перспективні плани громади та плану просторового рзвитку. Для фахівців відповідних категорій територіальних громад було надано відповіді та рекомендації всіма експертами-дорадниками. Володимиром Муравльовим в рамках презентації можливостей Центру впровадження Індустрії 4.0 та професоркою кафедри Оленою Копішинською була висловлена пропозиція про організацію додаткових навчальних семінарів або курсів по всім окресленим системам на базі університету.