Uncategorized

Семінар «Офіційної сільськогосподарської дорадчої служби» в Оржицькій територіальній громаді

Експерти-дорадники Полтавської обласної Громадської організації «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба» завітали до Оржицької територіальної громади, де провели черговий виїзний семінар в рамках виконання Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, за напрямком «Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності».

15 серпня 2023 року фахівці Оржицької територіальної громади стали активними учасниками зустрічі із дорадниками з питань  застосування широкого кола інформаційних систем та технологій, які спиятимуть вирішенню ключових завдань територіальної громади.

«Навчання і надання дорадчої допомоги сільськогосподарським товаровиробникам та сільському населенню з питань урегулювання відносин власності на землю й майна, ефективного їх використання» – головна інтегрована тематика семінарів, які проводяться на регулярній основі. Змістовні питання були розкриті під час тематичних доповідей експертами-дорадниками, які представляють кафедру інформаційних систем та технологій Полтавського державного аграрного університету на чолі із завідувачем кафедри, доцентом Юрієм Уткіним.

Доповідь Юрія Уткіна про можливості застосування прикладної інформаційної системи Кадастр.ua для здійснення аудиту земельних ділянок різного призначення на території громади викликала значний інтерес фахівців різного профілю. Під час активної дискусії задавалися предметні питання і про інструментарій аудиту, і про зв’язок із державним реєстром землі, і про захист, збереження, оновлення, моніторинг даних в автоматизованому режимі. Представлені матеріали  презентації базувалися на аналізі проблемних об’єктів на території громади завдяки створеному акаунту громади в середовищі зазначеної програми.

У матеріалах презентації доцента Ігоря Слюсаря була розкрита сутність та вигоди застосування таких актуальних сьогодні технологій Інтернету речей (IoT) штучного інтелекту для вирішення поточних завдань, які є в кожній міській або селищній громаді, і пов’язані зі збиранням, передаванням та обробкою значних обсягів оперативних даних. Доповідач продемонстрував приклади, які можуть бути включені до перспективних панів розвитку громади згідно їхніх стратегій.

Створенню єдиного інформаційного простору на платформі сучасної ERP системи «Універсал 9» присвячена презентація Олени Копішинської, професорки кафедри інформаційних систем та технологій.

На завершення семінару відбувся обмін думками, жвава дискусія про перспективні плани громади. Для фахівців відповідних категорій територіальних громад було надано відповіді та рекомендації всіма експертами-дорадниками. Володимиром Муравльовим в рамках презентації можливостей Центру впровадження Індустрії 4.0 була висловлена пропозиція про організацію додаткових навчальних семінарів або курсів по всім окресленим системам на базі університету за потреби.