Uncategorized

Експерти-дорадники «Офіційної сільськогосподарської дорадчої служби» провели виїзний семінар в Опішнянській ОТГ

Полтавська обласна Громадська організація «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба» провела черговий виїзний семінар в рамках виконання Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, за напрямком «Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності».

16 серпня 2023 року представники Опішнянської ОТГ, Опішнянської селищної ради стали активними учасниками зустрічі із експертами-дорадниками, яка була присвячена питанням ефективного використання сучасних інформаційних систем та технологій для вирішення нагальних питань у різних сферах діяльності громади.

«Навчання і надання дорадчої допомоги сільськогосподарським товаровиробникам та сільському населенню з питань урегулювання відносин власності на землю й майна, ефективного їх використання» – головна інтегрована тематика семінарів, – була розгорнуто презентована під час доповідей та обговорення експертами-дорадниками, які представляють кафедру інформаційних систем та технологій Полтавського державного аграрного університету на чолі із завідувачем кафедри, доцентом Юрієм Уткіним.

Очікуваний інтерес фахівців-землевпорядників викликала презентація про широкі можливості застосування інформаційної системи Кадастр.ua для системного аудиту земельних ділянок різного призначення на території громади. Представлені матеріали базувалися на прикладах проведення аналізу наявної інформації про стан окремих ділянок на території громади в середовищі зазначеної програми, підрахована загальна площа необлікованих земель різного призначення. Фахівці виявили інтерес до сучасного інструментарію системи, провели дискусію із актуальних питань.

У доповіді доцента Ігоря Слюсаря основна увага акцентована на питаннях впровадження популярних смарт-технологій для колективного користування в смарт спеціалізаціях громад згідно їхніх стратегій розвитку. Для Опішнянської ОТГ окремі пропозиції є на часі, враховуючи туристичну складову в діяльності громади.

Презентація про створення єдиного інформаційного простору на платформі сучасної ERP системи «Універсал 9» представлена в доповіді Олени Копішинської, професорки кафедри інформаційних систем та технологій. Доповідачка окреслила перспективну модель управління ресурсами та всіма субєктами громади як крок до впровадження технологій Індустрія 4.0, про які також розповів присутнім доцент Володимир Муравльов.  

Тема особливо актуальна для обліковців, економістів, представників виконавчого комітету селищнї ради.

У кінці зустрічі учасники висловили зацікавленість у продовженні корисного обміну інформацією, навчання. Відбувся обмін думками, жвава дискусія про перспективні плани громади.